Beauty Profile

Wiek: 26

Typ skóry:
Ciało- wiecznie przesuszone. Chętnie więc sięgam po  różnego rodzaju olejki/oliwki pod prysznic i delikatne żele do mycia ciała. W jeszcze mokrą po prysznicu skórę lubię wmasowywać olejki. Preferuję suche olejki i balsamy, które szybko się wchłaniają.
Ponadto uwielbiam cukrowe/solne peelingi.
Twarz- cera mieszana, w kierunku suchej, wrażliwa.

Typ włosów: 
Posiadam włosy średniej długości, farbowane na średni lub ciemny brąz.
Są dość niesforne, podatne- jednego dnia to typowe fale, innego są proste jak drut. Humorzaste jednym słowem. Nie narzekam na suchość/zniszczenie, staram się o nie dbać i nie narażać na straty ;) Nie używam prostownicy, lokówki- sporadycznie.
Moim problemem jest to, że są cienkie i brak im objętości. Odżywki i szampony z silikonami powodują u mnie często tak zwany "przyklap". Sprawdzają się jedynie w okresie zimowym.
Skóra głowy zdecydowanie przetłuszczająca się.


Jakiego typu kosmetyków/firm nie lubię:
Nie lubię szamponów 2w1(szampon i odżywka... kto to wymyślił?!).
Nie lubię kosmetyków naszpikowanych zbędną chemią, coraz częściej sięgam po produkty o naturalnych składach- nie jestem jednak maniaczką w tym względzie :)
Moja twarz nie toleruje produktów firmy Lirene(kremy, produkty do oczyszczania).

Nie znoszę maskar z silikonowymi szczoteczkami.

Preferencje zapachowe:
Uwielbiam pięknie pachnące kosmetyki. Pozytywnie reaguję na zapachy owocowe, słodkie- nawet cukierkowo-landrynkowe ;) , kwiatowe, kwiatowo-orientalne, zielone- mięta, anyżowe, pudrowe, wodne, czekoladowe.
Nie przepadam za zapachami cytrusowymi, morskimi zbyt dosłownie- typ zapachu odświeżacza do toalet, sosnowymi, kokosowymi, miodowymi, cynamonowymi.

Brak komentarzy: